Strona Mobile

Dedykowana wersja mobilna lub wersja responsywna strony internetowej

Strona Mobile w Studio Projektowym Praca u Podstaw powstaje w jednej z poniższych wersji:

  • Dedykowana wersja mobilna strony internetowej

    Strona mobilna to nowa wersja witryny, odmienna od wersji desktopowej. W tym przypadku objęta jest oddzielnym projektem mającym na celu stworzenie wersji dostosowanej do potrzeb użytkowników mobile. Dedykowana wersja mobilna posiada oddzielny system zarządzania treścią (CMS) oraz indywidualny adres – z przedrostkiem „m”. Jest główną zaletą jest szybkość co dla użytkowników smartfonów i tabletów jest kluczowe.

  • Wersja responsywna strony internetowej

    Strona responsywna to desktopowa wersja strony internetowej, która dostosowuje się automatycznie do urządzenia oraz jego rozdzielczości. Wersja responsywna zarządzana jest przez ten sam system zarządzania treścią (CMS), który odpowiada za treści na stronie desktopowej. Przykładowo strona internetowa Studia Projektowego Praca u Podstaw posiada wersję responsywną.

Strona Mobile to połowa sukcesu przy projektowaniu strony internetowej. Dosłownie połowa, ponieważ według ostatnich badań Internetu 45% ruchu w witrynach powodują użytkownicy mobile. Za projekt wersji mobilnej odpowiada Michał – JavaScript Front-End Developer.